Töötoad

Tiia Järvpõllu varvastega maalimise töötuba lastele (9.juunil kell 13.00)

Ferdinand Linnuse auditoorium, A sissepääs
(II korrus, ligipääs liftiga olemas)

Iga väiksem ja iga suurem laps emme-issiga võib julgesti olla looja käsi kasutamata!

Ootan töötuppa lapsi alates 5. eluaastast üheskoos emme-issiga. Ootan kõiki erilisi lapsi, sest kõik lapsed ongi erilised. Tulla võib kõndides või veeredes või lennates, kuidas iganes. Peaasi, et soovite piiluda natuke teistmoodi mängumaale ja maailma, mis loovalt on täpselt samasugune mängumaa ja maailm, mida oleme harjunud nägema päevast päeva.

Luban oma töötoas kõigil kasutada jalgu ebatavaliseks asjaks – joonistamiseks ja maalimiseks. Ja kui arvate, et te ei suuda või teil ei ole oskusi, siis leiame muid loomisviise ja teisi tegemisi käsi kasutamata või lihtsalt räägime, kuidas on elu-olu erilisel viisil.

Mina ise kasutan jalgu oma kätena. Jalgade abi loongi füüsiliselt igapäevaelu ja ka kunstitöid.

Usun, et jalgadest ja kätest hoopis tähtsamad on südamed, sest südametest algavad soovid ja unistused olla millegi superlooja.

Töötoa lõpus kuulame, kuidas saab looja olla häälega. Laulab Maarja Kaplinski, keda saadab klaveril Anu Jaagosild. 

Ootan väga, siiralt ja südamest erivajadustega lapsi üheskoos peredega. Samas kindlasti ka n-ö tavalapsi peredega. Loome üheskoos sõbraliku maailma!

Töötuba toimub rahvusvahelise näituse “Julgus elada” raames. Töötuba kestab u poolteist tundi, misjärel liigutakse koos B-fuajeesse ka näitust vaatama.