Töötoad näituse „Peidus Pool“ ajal Tallinna Metodisti kirikus, Narva mnt. 51

Et näha pikemat töötubade kirjeldust, keri lehel edasi ja loe altpoolt.


T
6.03 19.00 – 20.15

Pille Voogla töötuba teemal „Füüsiline aktiivsus ja vaimne tervis“.
Osalustasu 3€ –  tasumine kohapeal sularahas.

T 20.03 18.30 – 19.30

Kaia Kupparti loeng teemal „Depressiooni ennetamise võimalused“
TASUTA

L 24.03                 15.00 – 16.30

Lea Treufeldt ja Karin Hänilane viivad läbi töötuba „Turvaline vestlus kui hooliva suhte alus“. Töötuba lähtub Imago suhteteraapia alustest.
Osalustasu 3€ – tasumine kohapeal sularahas.

L 24.03                 17.00 – 18.45  

Helgi Hilborn, Loovkirjutamise- ja joonistamise töötuba. Osalustasu 3€ –  tasumine kohapeal sularahas.

T 27.03                 18.30-20.00

Helena Uleksin ja Külli Hansen viivad läbi muusikateraapia ning tantsu- ja liikumisteraapia töötoa. Osalustasu 3€ –  tasumine kohapeal sularahas.

L 31.03                 15.00 – 16.30

Lea Treufeldt ja Karin Hänilane viivad läbi töötuba „Turvaline vestlus kui hooliva suhte alus“. Töötuba lähtub Imago suhteteraapia alustest.
Osalustasu 3€ – tasumine kohapeal sularahas

L 31.03                 17.00 – 18.45

Helgi Hilborn, Loovkirjutamise-  ja joonistamise töötuba.
Osalustasu 3€ – tasumine kohapeal sularahas.

 

Töötubade kirjeldus:

24 ja 31.03 kell 17 – 18.45 ​Loovkirjutamise-  ja joonistamise töötuba.
EELK Perekeskuse Tallinna üksuse psühholoog Helgi Hilborn

„Kui mul on halb päev, siis see ei tähenda, et mul on halb elu“

​Loovkirjutamise-  ja joonistamise töötuba kriisi​st väljatulekust kui probleemilahendusest. Joonistame, kirjutame ja räägime lahendustest kriisile või probleemile. Töövahendid on koolitaja poolt, kaasa võib võtta lemmik markeri/viltpliiatsid.

Helgi enda kohta: Olen kogu tööelu olnud psühholoog ja karjääri saab võrrelda kihilise tordiga, olen töötanud koolis ja kõrgkoolis, praegu on jälle koolipsühholoogi kiht.

 

„Turvaline vestlus kui hooliva suhte alus“.
24. ja 31.03 kell 15 – 16.30

EELK Perekeskuse Tallinna üksuse perenõustaja- ja Imago suhteterapeut Lea Treufeldt ja EELK Perekeskuse Tallinna üksuse Imago suhteterapeut Karin Hänilane

Imago paarisuhte teraapia rajajad Harville Hendrix ja Helen LaKelley Hunt on öelnud, et me sünnime suhtes, saame haiget suhtes ja ka terveneme suhtes. Sageli me ei pane tähelegi, kuidas me kuulame –  kuulame, et vastata, selle asemel, et kuulata, et kuulda, mida teisel öelda on.  On vaja täielikult kuulda kaaslase edastatud sõnumit – alles siis tunneb meie kaaslane, et teda kuulatakse sügavalt. Seda käitumisharjumust saab asendada tõhusamaga. Töötoas õpimegi, miks on raske kuulata ning kuidas väljendada end kriitikavabalt, kuulata hinnangut andmata ning olla austavalt ühenduses oma kaaslasega . Teeme praktilisi harjutusi. Tee endale kingitus – tule abikaasaga, partneriga, sõbraga, vanemaga, vanavanemaga, kolleegiga või üksi. Kohapeal pakume teed ja küpsist.

 

„Füüsiline aktiivsus ja vaimne tervis“
6.03.kell 19.00

Terve Elu keskuse füsioterapeut Pille Voogla

Esmalt lühiülevaade teemast ja siis süvalihaste proovitreening.

Süvalihaste treening on matitreening, kus harjutuste tegemisel keskendutakse põhiliselt kehatüve treenimisele. Rõhku pannakse lülisammast toetavate lihaste tugevdamisele ning hea rühi saavutamisele. Hea rüht ei ole ajas muutumatu, vaid seda saab õigesti valitud harjutustega korrigeerida. Keskendutakse istuvast eluviisist tingitud ületoonuses lihasgruppide lõdvestamisele ning alatoonuses lihasgruppide tugevdamisele. Tund algab alati soojendusharjutustega, seejärel põhiosas jõuharjutused ning tunni lõpetavad lõdvestus-ja venitusharjutused. Raskusena kasutatakse ainult enda keharaskust. Treening on madala/keskmise intensiivsusega. Sobib kõigile, olenemata vanusest ja soost. Trenni tulles pane selga mugav, sportlik riietus, mis annab võimaluse piisavalt liikuda. Treeningmatid on olemas kohapeal.

Hind on 3€ inimeselt. Matte on 14 ja vajalik on eelregistreerimine. Kui soovijaid on rohkem, saab teha veel mõne proovitreeningu keskuses.

 

„Depressiooni ennetamise võimalused“
20.03. kl. 18.30.

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut Kaia Kuppart

Meie elus on mitmeid asju, mida me ei kontrolli: me ei saa muuta oma geneetikat, kasvukeskkonda ning ka õnnetused ja raskused tabavad meid sageli ootamatult. Kliinilise depressiooni väljakujunemiseks on siiski vaja midagi rohkemat kui vaid kehvad geenid või ootamatud õnnetused. Töötoas vaatamegi, mida me igaüks saaksime ette võtta, et vältida “auku kukkumist” ja säilitada oma emotsionaalne tasakaal ka heitlikel aegadel.

 

 

Muusikateraapia ning tantsu- ja liikumisteraapia töötuba „Muusika ja loov liikumine kui tee enda juurde.“
27.03     kl. 18.30 – 20.00

Loovteraapia magistrant Külli Hansen ja muusik ning õpetaja Helena Uleksin

Töötoas tuleb juttu muusika ja liikumise mõjust inimesele – kehale, hingele ja vaimule. Vaatame, kuidas Piibel kirjeldab muusika kasutamist Jumala tervendava ja elumuutva tööriistana. Räägime muusika ja liikumise ning tantsu teraapilisest ehk tervendavast olemusest ja meetoditest, kuidas seda tervendavat väge kasutada. Töötoas teeme ka praktilisi harjutusi.