Töötoad Tartu Salemi kirikus mais 2018. Kõik töötoad on tasuta.
- R, 4. mail kell 18.00 töötuba ja mõtisklus „Charles Kelley peidus pool“
- K, 16. mail kell 18.00 töötuba “Andestamine ja leppimine paarisuhtes”.
Töötoa viib läbi EELK Tartu Perekeskuse peanõustaja, pere- ja paariterapeut Signe Uustal. - T, 29. mail kell 18 töötuba „Loovteraapia võimalused enesetervendamisel“
Töötoa viib läbi liikumisteraapia magistrant Külli Hansen.
Põhjalikuma info saamiseks töötubade kohta loe altpoolt:
R, 4. mail kell 17-18.30 Tartu Salemi kirikus töötuba ja mõtisklus „Charles Kelley peidus pool“
Charles Kelley, maalikunstnik, muusik ja pastor, räägib enda loo elust depressiooniga.
Ta tunnistab, et tema elus oli aegu, kui kristlaseks olemine ei muutnud muredest rääkimist mitte kergemaks, vaid raskemaks. Mehena ei sobinud tal oma probleemidest rääkida ja kui ta tuvastas enda depressiooni, soovitati tal lihtsalt rohkem palvetada. Võib ette kujutada, kui üksikult tunnevad ennast need inimesed, kellel pole võimalik oma muresid jagada ning kes ei oska või ei julge otsida abi. Charles räägib avatult probleemidest, mida esineb paljudes peredes.
Kuidas lapsena elada raskelt depressiivse pereliikmega? Kuidas aktsepteerida depressiooni kui haigust ja otsida abi professionaalidelt? Kuidas mehena tunnistada endale oma nõrkuseid ja julgeda rääkida neist avalikult? Kuidas kasvada üle oma raskustest ning tõusta neist kõrgemaks?
Charles näitab, kuidas tema oma elu muredele lahendusi leidis ning mida ta võib soovitada teistele, et muuta raskuseid kergemaks.
Charles raaägib inglise keeles, kuid tema jutt tõlgitakse eesti keelde. Oma loo saateks mängib ta klaveril muusikat, mida ta on ise loonud või mis on teda tugevalt puudutanud. Charlesi klaverimängu stiil on eriliselt tundlik ning koos tema südamessemineva looga mõjub muusika väga liigutavalt. Inspireeriv, mõtlemapanev ja armastav kogemus on tagatud kõikidele, kes tulevad ja kuulavad südamega.
Charles Kelley on ameeriklane, kellel on läti juured. Alates 80-ndate aastate lõpust on ta pühendanud oma elu Läti kristlaste igakülgsele toetamisele. Ta töötab naiste, meeste, laste, juhtide ja poliitikutega, kuid tema eriliseks armastuseks on loovinimesed ja nende annete ning emotsioonide toetamine. Kuna igaüks meist on looja, siis on ka kõikides meist tundlikkust ja haavatavust, mis vajab toetust, armastust ja tervendamist. Charles pakub välja mõtteid, kuidas me saaksime ennast ja teisi rohkem mõista ja aidata, et luua suuremat ja loovamat rahu.
K, 16. mai 2018 kell 18.00 Salemi kirikus töötuba “Andestamine ja leppimine paarisuhtes”.
Töötoa viib läbi EELK Tartu Perekeskuse peanõustaja, pere- ja paariterapeut Signe Uustal.
Erimeelsused ja konfliktid käivad paarisuhtega kaasas, kuid need ei ole tegelikult keeruliste suhete ja suhte lõpetamise põhjuseks. Paarisuhte säilimise üheks võtmeküsimuseks on, kuidas partnerid tulevad toime sellega, mis hakkab juhtuma peale tüli. Töötoas räägitaksegi nii paarisuhte probleemidest, mis võivad viia tülideni, kui ka leppimisest ja andestamisest – sellest, kuidas selleni jõuda nii, et suhe ei saaks püsivalt kannatada ja lähedus saaks säilida.
T, 29. mail kell 18 töötuba „Loovteraapia võimalused enesetervendamisel“. Töötoa viib läbi liikumisteraapia magistrant Külli Hansen.
Tegelemine loovate tegevustega nagu muusika, käsitöö, kunst ja loov liikumine on tervendava mõjuga – kindlasti on igaüks meist seda oma elus kogenud. Teaduslikult on tõestatud, et muusika mõjutab meie emotsioone ning teadlikult muusikat valides võime muuta oma enesetunnet. Samasugune tugev mõju on meie emotsioonidele ka kunsti tegemisel ja liikumisel. Teatavasti on keha meie tempel ja Jumala kodu, kuid sageli unustame ära, et see tempel vajab hoolt. Õnneks piisab kehale juba väga väikesest tähekepanust. Sirutused, sügav hingamine, avatud kehaasendid ja kergus loovad kehas heaolu ja õnnetunnet. Längus selg, õlgade vahele tõmmatud pea ja raske keha viivad meid aga kiiresti negatiivsete mõteteni. Uurimiste tulemusena on selgunud, et me saame mõjutatud juba siis, kui oleme mingis teatud kehaasendis vaid kaks minutit. Kõigest paari minutiga saame muuta ennast kas pisut õnnelikumaks või pisut väsinumaks. Mis juhtub siis, kui istume küürus asendis arvuti taga kaheksa tundi järjest? Mis saab meie lastest, kes unustavad ennast arvutimänge mängima ja on kivistunud liikumatusse asendisse pikkadeks tundideks? Kuidas peaksime käituma endaga, oma laste ja lähedastega, et suunata teadlikult oma emotsioone, meeleolusid ja suurendada õnne ning heaolu tunnet?
Vastused leiame teaduslike uuringute ja omaenda keha tunnetuse kaudu. Kuidas ja mismoodi saame ennast kiiresti ja kergesti ise aidata, räägime töötoas.